Pár slov o našich výrobcích

Jsme malá rodinná firma, která se zabývá uměleckým zpracováním dřeva více než patnáct let. Především jeho speciálním broušením a leštěním, což dává našim výrobkům sametovou hladkost a jemnost. Naše výrobky jsou jedinečné ve svém zpracování, kvalitě a kombinaci dřev. Navíc svými originálními tvary dostávají výjimečnou ladnost, eleganci a velmi příjemné držení v ruce. Každý výrobek je pečlivě opracován s láskou k přírodě, ke stromům a k životu. Jejich úžasnou, harmonickou i blahodárnou energii pocítíte v každé chvíli při každodenním používání, ale i pouhý pohled na ně vás potěší a zahřeje.

Ještě než si začnete vybírat z našich výrobků dle fotografií, je třeba říci, že každý výrobek je originální a všechny další budou jen podobné.

Dřevěné hřebeny

S našimi hřebeny prožijete doslova  ŽIVÉ ČESÁNÍ, které blahodárně působí na vlasy i na celé tělo. Krásně též masírují pokožku hlavy. Jsou vždy originální a každý je jedinečný svým tvarem, barvou i strukturou dřeva. Nikdy nebudou zcela stejné. Samozřejmě jsou velice pečlivě opracovány, vybroušeny, vyleštěny a napuštěny těmi nejlepšími přírodními oleji. Jsou sametově hladké a krásně padnou do ruky. Už samotný dotek je prožitkem. Jestli stále váháte s výběrem a rozhodováním, zkuste se podívat na reakce našich zákazníků, může vám to pomoci ve výběru.

Dřevěné lžíce a příbory

Jídlo je dar a nejsme tu proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom zdravě žili. Vůbec se nemusíte obávat, jak se s nimi jí, ani jejich údržby.

Dopřát si s nimi zdravé jídlo, je opravdu nevšední zážitek. Naše dřevěné příbory jsou ladné, pevné, sametově hladké, krásně se drží v ruce a stále více si získávají přízeň našich zákazníků, milovníků dřeva i stromů. Jsou napuštěné kvalitními přírodními oleji a jsou vhodné i pro děti.

Ohledně jejich údržby najdete na našich stránkách i videonávod. (link na videa)

Dřevěné misky

Každý moment, kdy usedáme k jídlu si můžeme opravdu zpříjemnit.

Dřevěné misky z naší dílny jsou novinkou, která k našim příborům a lžicím rozhodně patří. Základní část misky je vyrobena vždy z jednoho kusu dřeva, které promlouvá svým příběhem stromu v letokruzích, barvách i samotným tvarem. Nechte se pozvat do těchto vzácných momentů spojení člověka s přírodou.

Ohledně jejich údržby najdete na našich stránkách i videonávod. (link na videa)

Dřevěné spony

Celá naše výroba a vlastně i příběh naší cesty se stromy a jejich dřevem začala dřevěnými sponami do vlasů. Do dnes jsou naším stálým artiklem, který si získal přízeň už více, než tisíce a tisíce žen i dívek.

Jejich tvary jsou možná obyčejné, ale o to více vynikne krása struktůry a barevnosti dřeva. Dají se použít i jako brož na šátek, šálu či tašku i kabelku. Jsou též napuštěny kvalitními přírodními oleji.

Aromastojánky

Tento náš výrobek je zcela unikátní svým využitím. Nahrazuje svým způsobem aromalampu.

Dřevěný knot nasává vůni až do samotného ozdobného víčka, které následně voní.

Navíc můžete vonným olejem potřít celý aromastojánek, který potom předává vůni do prostoru.

Celkově svým tvarem, barvou, druhem dřeva i vůní
harmonizuje proudění energie v místnosti. Každý je originální a může být netradičním dárkem do každé rodiny.

Masážní dřívka

Při výrobě sponek mne bylo líto, že zbývalo ještě dost odřezků a přitom krásného dřeva, které by mohlo ještě dál sloužit. Velikost mne trochu omezila v nápadech, ale věděl jsem, že to musí být něco pro všechny, ať už pro ženy, muže či děti bez ohledu na věk.

A to byl moment, kdy vznikla masážní dřívka do ruky, která mohou být i pěkným přívěskem na krk, na klíče, na tašku či na kabát i bundu. Tak či onak mají vždy svůj originální tvar, který se krásně až mazlivě drží v ruce a pokud jej trochu více pomačkáte stimulují energetické body na našich rukou, což prospívá celému tělu.

Dřevěné prodejní stojany

Jelikož jsme si vyráběli své vlastní otočné a prodejní stojany na naše výrobky, které sklidily vždy úspěch, začali jsme je vyrábět i v jiných variantách dle potřeby zákazníků. Stojany na mapy, pohlednice, knihy a další propag. materiál do info. center, vzorkových prodejen, recepcí apod.

Umíme také vyrobit stojany na aromaoleje, přírodní kosmetiku, čaje atd.

Dřevěné kříže

Jmenuji se Kříž a bylo jen otázkou času, kdy se odvážím vyrobit Kříž s duchovním přesahem a uvědoměním. Tento náš výrobek je velmi výjimečný. Není součástí naší běžné výroby, ale spíše na požádání, vnitřní prosbu, která se váže k tomuto symbolu Světla a Pravdy.

Při jeho výrobě záleží na duchovním naladění a také na jemných inspiracích, které vyžaduji správný a vhodný čas pro výrobu tohoto rovnoramenného kříže. Pro jeho výrobu je potřeba více času.

Dřevěné knížečky

Miniaturní dřevěné knížečky vznikly na základě snu a silného duchovního prožitku, který jsem měl. A aniž bychom věděli, jak se to dělá, postupem času jsme získávali zkušenosti  a inspirace, které nás vedli správným směrem ke zdárnému výsledku.  Knížečky jsou ručně šité v kožené a dřevěné vazbě s gravírováním a látkovém pouzdru.

„Zákony života“ –  což je Mojžíšovo desatero.
„Ježíš“ – a jeho promluvu Blahoslavenství.
„Stromokruh“ –  poselství stromů v datumech narození.
„Cestu Cti“ – výňatky J. A. Komenského a T. G. Masaryka
„Moje vlastní kniha“ – což je prázdná kniha, kterou si každý dopíše sám.

Dřevěné flakony

V našem kraji se vyrábí i skvělá přírodní kosmetika Nobilis Tilia a Eone. Již několikrát jsme s těmito firmami měli možnost spolupracovat a z této spolupráce přišel nápad i na dřevěné flakony na vonné oleje či parfémy.

Jsou vyráběné z několika druhů dřev pro jejich barevnost a krásu. Samozřejmě i zde se snažíme o originalitu každého kusu a též jsou napuštěny těmi nejlepšími přírodními oleji, jako naše všechny výrobky.

„Naše výrobky jsou jedinečné ve svém kvalitním zpracování a kombinací dřev. Jejich sametová hladkost a jemnost potěší každý dotek. Navíc svými tvary dostávají výjimečnou ladnost a eleganci, která umocňuje jejich úžasnou blahodárnou energii, kterou pocítíte při každodenním používání.“ Jsou velice pečlivě a kvalitně vyráběny v oblasti Českého Švýcarska z českého dřeva našich krásných stromů a napuštěny zcela přírodními oleji zn. Biofa.

Jak u nás nakupovat?

S ohledem na jedinečnost našich výrobků, které jsou vždy originální a vyrábí se v kolekcích, kdy žádná není zcela stejná, je nutné říci, že pokud nestihnete včas objednat daný výrobek z nové kolekce, tak jej musíme pro vás vyrobit zcela speciálně. Výrobek bude v tomto případě pouze podobný,
ale stejně krásný, kvalitní a jenom váš a pro Vás.

Vybírejte dle fotografií, které mají své označení – název kolekce a rozlišovací kód.
Tento kód + název kolekce + název výrobku pošlete pomocí objednávkového formuláře či emailem na stromyazivot@seznam.cz
Můžete též vybrat pouze tvar výrobku a druh dřeva či kombinaci dřev, která se vám líbí.

Následně se Vám ozveme, potvrdíme objednávku a sdělíme termín odeslání na vaší adresu.
Platbu upřednostňujeme převodem na náš účet.
Dle přání posíláme i dobírkou a též do zahraničí. Poštovné účtujeme dle ceníku pošty + balné.

Pokud máte další otázky ohledně výběru či doručení, napište nám.
stromyazivot@seznam.cz

Jste-li maloobchodní prodejce a chcete-li s námi spolupracovat, neváhejte nás oslovit – domluvíme se.

Musím říci, že stejně jak pozitivní jste Vy, tak i na mě působní česání s vaším hřebenem. Stále jej používám a jsem více než spokojená. Doporučuji každému.

K. Anýžová

…Váš nádherný hřeben mi dělá radost pokaždé, když se na něho jenom podívám. Je moc příjemné, vzít ho do ruky a pokud není poblíž ten, který mě hladí, tak to za něho udělá…

Lenka z Dobrušky

Hřeben jsem zakoupil své přítelkyni na Naše výročí. Nemohl jsem se dívat na to, jak si své krásné dlouhé vlasy češe obyčejným plastovým. Byla z něho naprosto unešená! Krásny a originální dárek, který vydrží dlouho a ke každé krásné ženě určitě patří.

Lukáš z Opavy