DÍLNIČKY PRO DĚTI (malé i velké)

Jistě budete s námi souhlasit, že jedním z velkých témat našich životů jsou DĚTI, ať už se to týká jejich výchovy, zdraví, vzdělávání či samotného života. Vždyť každý rodič chce pro své děti to nejlepší, avšak ne vždy to nejlepší jim prospívá. Tak či onak z našich vlastních zkušeností víme, že tvořivá, ale i obyčejná práce, ať už doma, na zahrádce či samotné řemeslo a další tvořivé i umělecké činnosti jsou tou správnou cestou pro rozvoj našich dětí. Možná budete namítat, že to není pro každého, ale i to je často jenom zdání.

Tak na tento údiv, když se práce daří si pamatujeme do dnes. Toto by měly prožít všechny děti, dotknout se samotného procesu tvoření, výroby, kdy získávají mnohem větší vztah k řemeslné práci. Tomu říkáme škola hrou. Méně učení a více tvoření rukama. Přejeme si, aby už od čtvrté třídy na základní škole, měly děti pracovní dílny, několikrát týdně. Jejich vztah k životu, k přírodě i k lidem by se prohloubil a rozšířil.

A ještě než se podíváte na naše fotografie, doporučujeme shlédnout ukázkové video
z dílničky v Praze: http:  https://www.stromyazivot.cz/videa/

CESTA STROMŮ PRO DĚTI

Rozhodli jsme se proto naše poznání o stromech a zkušenosti se dřevem, předávat i dětem formou tvořivých dílniček, kde se každý může dotknout a prožít něco výjimečného, co může nahradit svět „mobilů a tabletů“ aspoň na malou chvíli. Vždyť každá takováto chvíle může pozitivně změnit a ovlivnit budoucnost. Život sám se často skládá z malých a nenápadných životních momentů, které se nám otiskly do duše a které nás pak ovlivňují na našich „cestách stromů“.

Dílničky jsou přizpůsobené pro různé věkové kategorie svou náročností i časově. Každý si odnese dřevěný dárek či vlastní výrobek. Dílnička má dvě části jednu vyprávěcí (o přírodě, o stromech i o lidech) a druhá část je pracovní – tvořící, kdy si děti mohou sami vyzkoušet na našich bruskách dovyrobit svůj výrobek. Většinou jsou to různé dřevěné přívěsky, spony do vlasů či dřevěné nožíky apod.

Tyto dílničky jsou vhodné do škol i školek, na různé řemeslné akce, festivaly, výstavy, dětské tábory apod.

Cena dílničky se odvíjí od počtu dětí, počtu výrobků, délky trvání (cca 220,- kč na jedno dítě + cestovné). Minimální cena dílničky je 5000,- Kč + cestovné. Uvědomujeme si často nesnadnou finanční situaci ve školkách i školách a proto doporučujeme možnost spojit se s více třídami či dalšími školami a školkami v okolí, což by snížilo vaše náklady na dílničku.
Pokud máte zájem, rádi přijedeme i k vám. Kontaktujte nás na email: stromyazivot@seznam.cz

nebo přímo na tel: 737 785 886 nebo 604 109 330

Těšíme se na vás

Karel a Irena Křížovi

Fotografie budou mluvit za nás, tak se podívejte.

Dílnička ve školce PETRKLÍČ na dni „Země“ měla opět velký úspěch. Užily si to děti, učitelky i maminky.

Dílnička ve škole MONTESSORI v Praze měla i děti ze zahraničí, avšak skvělý překlad učitelů nebránil krásnému prožitku i poznání, že řemeslo a poznávání stromů jde napříč všemi národy.

Dílnička ve školce SVĚT v Děčíně nám opět potvrdila, že dotknout se řemesla, je vždy výjimečný prožitek. který může oslovit každé dítě.

Pokud máte zájem o naší dílničku, napište nám na stromyazivot@seznam.cz a nebo přímo volejte 604 109 330